Blog

Ludzie

poniedziałek, 25.03.2024 | Łukasz Nowak

Z pasji do dźwięków. Poznajcie historię Łukasza Nowaka

Łukasz Nowak poświęcił ostatnie cztery lata swojej kariery na konsekwentny rozwój kompetencji zawodowych na stanowisku Senior Frontend Developer w naszej firmie. I choć pracę w nowoczesnym centrum technologicznym rozpoczął w prima aprilis, zatrudnienie w branży informatycznej traktuje poważnie.

Ludzie

czwartek, 22.02.2024 | Edyta Basiak

Kobieta sukcesu w świecie IT. Odkryjcie historię Edyty Basiak

Początek kwietnia 2024 roku będzie dla Edyty, managerki ds. zapewnienia jakości w HL Tech, momentem szczególnym. To właśnie wtedy minie 5 lat odkąd podjęła zatrudnienie w centrum technologicznym brytyjskiego giganta rynku finansowego Hargreaves Lansdown.

Ludzie

piątek, 19.01.2024 | Krzysztof Kaczorowski

Życie to podróż. Poznajcie drogę Krzysztofa Kaczorowskiego

Maj 2021 upłynął dla Krzysztofa Kaczorowskiego pod znakiem zmiany pracy - właśnie zatrudnił się w HL Tech na stanowisku Senior Android Developer. Przez kolejne trzy lata konsekwentnie budował relacje ze współpracownikami, doradzał innym, podejmował decyzje i inicjatywy. I dziś jest cenionym specjalistą w swojej dziedzinie!

Ludzie

wtorek, 10.10.2023

Konferencja QA w Bristolu 🌟

Dzięki wspólnej inicjatywie oddziału HL w Polsce i centrali w UK zorganizowaliśmy pierwszą edycję QA Conference - testerskiego święta w HL-u.

Ludzie

wtorek, 28.02.2023 | Igor Południkiewicz

Jak zmienić życie, zostając w zgodzie ze sobą. Zawodowe ścieżki Igora Południkiewicza

Igor Południkiewicz to pierwsza postać z zespołu HL Tech, którą chcemy Wam przybliżyć w nowym cyklu. Igor objął stanowisko Junior Software Engineer w zespole Tooling.

Ludzie

wtorek, 13.12.2022 | Joanna Wikiera

Od biotechnologii do software testingu

Odwaga, głód wiedzy i chęć rozwoju. Te wszystkie cechy łączy w sobie bohaterka dzisiejszego postu Joanna Wikiera, Automation Engineer w HL tech.

Ludzie

wtorek, 15.11.2022 | Magdalena Korgól

Pasja: Motocykle

Pracę w IT możemy porównać do podróży, czasem po bezdrożach, czasem pełnej zakrętów, ale wciąż nieprzerwanie ekscytującej.

Tech

wtorek, 27.09.2022 | Łukasz Nowak

Małe aplikacje – sposób na łatwiejszą pracę i szybsze dostarczanie nowych funkcjonalności

Ciekaw jestem, ilu z Was pamięta swoje pierwsze, szkoleniowe projekty developerskie. Ich celem było nauczenie podstaw różnorodnych zagadnień. Na przykład podłączenia się do źródła danych, bezpiecznej obsługi ich na backendzie, czy tworzenia schludnego widoku dla klienta.

Ludzie

środa, 31.08.2022 | Michał Zawitowski

Pasja: Bieganie

Branża IT jest wymagająca. Poczynając od skrupulatnej nauki, poprzez lata praktyki i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, na wielogodzinnej pracy przy komputerze kończąc.

HR

piątek, 29.07.2022 | Renata Puzio

Need some Buddy?

Wdrożenie nowego pracownika to obecnie jedno z największych wyzwań działów HR. Zdalny i hybrydowy model pracy zmienił podejście do współczesnego procesu onboardingu. Myśląc o wdrożeniu pracownika musimy pamiętać, że to nie tylko zapoznanie z formalnościami czy procedurami, ale przede wszystkim kompleksowe zapoznanie z kulturą organizacyjną i maksymalne ułatwienie zbudowania relacji z nowymi współpracownikami czy przełożonym. […]

Ludzie

poniedziałek, 06.06.2022 | Grzegorz Jędryka

Pasja: Rower

Niektórzy sięgają po niego sporadycznie, inni upatrują w nim środek transportu, ale dla niemałej grupy stał się pasją. Rower , bo o nim mowa, jest dla Grzegorza nieodłącznym elementem work-life balance.

Ludzie

poniedziałek, 23.05.2022 | Marcin Bohdziewicz

Pasja: Herbata

Potrafi motywować do działania, oderwać od rutyny, czasami podnosi poziom adrenaliny, innym razem wycisza i relaksuje – pasja pomaga nam zachować równowagę, która (jak wiemy) w branży IT jest czymś na wagę złota.