Blog

Od biotechnologii do software testingu

13.12.2022 | Joanna Wikiera, Automation Engineer

Odwaga, głód wiedzy i chęć rozwoju. 🤓 Te wszystkie cechy łączy w sobie bohaterka dzisiejszego postu Joanna Wikiera, Automation Engineer w HL tech.

Zanim trafiła do branży IT, Asia przeszła ciekawą drogę zawodową . Zamiłowanie do chemii i biologii, wrodzona skrupulatność (w jej naturze leży wyłapywanie nawet najmniejszych detali!), zaprowadziły ją na studia biotechnologiczne. 👩‍🔬 Pięć lat nauki sfinalizowała pracą w jednej z większych firm kosmetycznych. Mimo to, czuła , że to nie było do końca to co naprawdę chce robić, a w bliższym i dalszym otoczeniu pojawiały się historie ze świata cyfrowych technologii. 📲
I tak w głowie Asi pojawiły się myśli o nowym wyzwaniu.

Z LABORATORIUM DO WARSAW SPIRE

Rozpoczęła od studiów podyplomowych, które stopniowo zaczęły kolidować z jej obowiązkami służbowymi. Wtedy też Asia zdecydowała postawić wszystko na jedną kartę. Zrezygnowała z pracy jako mikrobiolog, aby skupić się na celu – ukończyć studia w zakresie software testingu.
Czy było warto? 🤔

“Już w trakcie pierwszego semestru, z wykładu na wykład, ucząc się Javy i tego jak wygląda testowanie, wiedziałam, że jestem w dobrym miejscu. To mi się po prostu podobało.” – wyjaśnia.

Studia trwały dwa semestry, a już w trakcie drugiego rozpoczęła poszukiwania pracy jako testerka. “W lutym odeszłam z pracy w laboratorium a w listopadzie zaczęłam już pierwszą pracę tutaj, w HL Tech” – opowiada.

Ofertę pracy znalazła na jednym z job boardów. Zaaplikowała i już niedługo po tym jechała windą na 34 piętro Warsaw Spire na rozmowę rekrutacyjną. 🏢 Podczas spotkania wykonała kilka zadań i testów, a po paru dniach odebrała telefon, który był zaproszeniem na drugi etap rekrutacji, który już wiecie jak się skończył. 😎

KIERUNEK: AUTOMATYZACJA

Asia początkowo budowała swoje doświadczenie jako tester manualny. Obecnie zajmuje się pisaniem testów automatycznych – zaczynając od testów e2e w Selenium i Javie, aż po testy aplikacji mobilnej w Kotlinie.

To tu zyskała spore umiejętności i poznała niuanse, które dały solidne podstawy do dalszego rozwoju. “W tej firmie człowiek nie jest pozostawiony sam sobie, jest duża chęć do wymiany informacji, rozmów o tym, jak można coś ulepszyć, rozwinąć.” – tłumaczy. “Bardzo lubię pracować z ludźmi i tak samo lubię się od nich uczyć, napędzać się nawzajem. […] Mam dużo pomysłów, a w zespole mogę je konfrontować. […] Bardzo kręci mnie usprawnianie, czyli nie tylko robienie czegoś według procedury, która już jest, ale też szukanie nowych rozwiązań, czasem pozasystemowych.”

Jesteśmy dumni, że to właśnie u nas Asia poznała czym smakuje IT, a także że cały czas może rozwijać się zarówno pod kątem branżowej specjalizacji, ale też wyzwań jakie stawia przed sobą!

poprzedni
Pasja: Motocykle