Blog

Pasja: Motocykle

15.11.2022 | Magdalena Korgól, Digital Product Manager

Pracę w IT możemy porównać do podróży, czasem po bezdrożach, czasem pełnej zakrętów, ale wciąż nieprzerwanie ekscytującej. 😎

O tym ile łączy te dwa tematy, czyli branże IT z wyprawami najlepiej wie nasza Digital Product Manager – Magda. 💪

Smykałka od najmłodszych lat

„Swoje pierwsze próby nauki jazdy miałam już w podstawówce. Nie był to motocykl, a dwudziestoletnia motorynka, pożyczana od brata. Wiele lat później, temat powrócił za sprawą mojego męża, który kupił motocykl dla siebie. Był to impuls również dla mnie, ponieważ mam taką potrzebę, żeby zawsze próbować czegoś nowego. Idąc za ciosem, zdałam egzamin na prawo jazdy i kupiłam własny motocykl.” – Tak Magda opowiada nam o początkach swojej pasji. 🏍

Relaks i oszczędność czasu

Każda przejażdżka to powód do radości, jednak najbardziej odprężająca jest jazda w pojedynkę, której cel poznaje się dopiero w trakcie jej trwania. „Kojarzy mi się to z poczuciem wolności i odprężeniem.
[…] Nie ciągnie mnie do społeczności motocyklowych, wolę samodzielnie doświadczać emocji związanych jazdą motocyklem i otaczającymi mnie widokami”. – wyjaśnia.
Co więcej, Magda preferuje drogi, na których nie ma dużego ruchu, ale niekoniecznie w rejonach turystycznych. Bardziej interesuje ją prawdziwy, naturalny obraz Polski. 🌳🌲

Obecnie Magda jest mamą dwójki dzieci, więc ze względu na ograniczony czas, jeździ tylko okazyjnie i dla przyjemności. Wspomina jednak, że w przeszłości wykorzystywała motocykl również, jako transport do pracy. „Wsiadałam na motocykl w piątek o godzinie 16 – 17 w godzinach największego szczytu. W tamtym czasie, autem przejeżdżając przez całe miasto do mojej rodzinnej wioski, oddalonej o 100 km od Warszawy, zajęłoby mi to 3,5-4 h. Ja to wszystko sobie objeżdżałam, omijałam. Dzięki temu powrót do domu zajmował mi 1,5 h”. – Opowiada.

Wyzwania na drodze i za biurkiem

Czy można porównać te dwie pasje: IT i motocykle? „Jak w pracy, tak i na motocyklu — nigdy nie można być zbyt doświadczonym” – tłumaczy Magda. Ciągle uczy się nowych rzeczy, wciąż pojawiają się nowe wyzwania, którym chętnie stawia czoła.

Pasja nas rozwija i wprowadza równowagę w naszym codziennym życiu. Dlatego życzymy Magdzie jeszcze wielu ciekawych wypraw na motocyklu.

poprzedni
Małe aplikacje – sposób na łatwiejszą pracę i szybsze dostarczanie nowych funkcjonalności