Blog

Pasja: Bieganie

31.08.2022 | Michał Zawitowski, Senior Java Developer

Branża IT jest wymagająca. 👨‍💻 Poczynając od skrupulatnej nauki, poprzez lata praktyki i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, na wielogodzinnej pracy przy komputerze kończąc. Nic zatem dziwnego, że czasem trzeba się oderwać, wstać i “przewietrzyć głowę“. Michał, nasz Senior Java Developer ma na to swój sposób.

Pasja sposobem na odkrywanie świata

W bieganiu (bo o tej aktywności mowa) odnalazł on patenty nie tylko na work life balance, ale także na… poznawanie nowych miejsc. 🤓 Wielu z nas zwiedzanie kojarzy się z leniwymi spacerami, ale to nie w stylu Michała. 😎

“Biorę mały plecaczek, aparat, telefon, butelkę wody i zamiast chodzić, powoli sobie truchtam tym sposobem, miasto można zwiedzić w jeden dzień zamiast dwóch czy trzech.” – mówi Michał.

Run, Michał, run!

Ale nie tylko zwiedzanie jest okazją do biegania! Michał co roku bierze udział w przynajmniej trzech zawodach lub wydarzeniach biegowych na dystansie 5 – 10km. Oprócz tego, można by wymieniać bez końca – cotygodniowe biegi Park Run, regularne treningi przynajmniej 5 razy w tygodniu… 😮 Jak sam wspomina, podczas takich wydarzeń to nie rywalizacja gra główną rolę, ale jest ona “wisienką na torcie” – miło jest znaleźć się w pierwszej 10, a niekiedy na podium. Przede wszystkim chodzi tu jednak o pewien sposób na work-life balance i możliwość oderwania się od biurka.

Biegacze z Łodzi mogą spotkać Michała w jednym z jego ulubionych miejsc – Lesie Łagiewnickim. 🌲

Zapytany o swoje osiągnięcia wspomina, że przede wszystkim skupia się na pobijaniu czasów na dane dystanse. Obecne rekordy Michała to:
5km – 17min53s
10km- 37min6s

Gratulujemy i życzymy kolejnych życiowych rekordów!

poprzedni
Need some Buddy?